آ.ث میلان از حضور در فصل آینده لیگ اروپا محروم شددادگاه حکمیت ورزش (کاس) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: آ.ث میلان به دلیل تخطی از مقررات توازن مالی یوفا در فصول ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و همچنین دوره نظارتی مقرر شده توسط یوفا برای فصول ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از حضور در رقابت‌های فصل ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ لیگ اروپا کنار گذاشته شد.

پیش از این یوفا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که باشگاه میلان از انطباق با «ملزومات تراز مالی» در فصل ۲۰۱۸ ۲۰۱۹ به عنوان تازه‌ترین دوره نظارتی، ناکام مانده و پرونده این باشگاه به اتاق بازرسی ارجاع داده شده است.

براساس مقررات یوفا هر باشگاهی که بیشتر از درآمدهای خود هزینه کند، در خطر محرومیت‌های احتمالی قرار خواهد گرفت که از جمله آنها می‌توان (در شرایط خاص) به محرومیت از حضور در رقابت‌های تحت هدایت یوفا اشاره کرد.

یوفا در بیانیه خود آورده است که ارجاع میلان به اتاق بازرسی با پرونده قبلی که علیه هفت دوره قهرمان رقابت‌های اروپایی مطرح و به سود آنها بسته شد، هیچ گونه ارتباطی ندارد.

میلان در جریان آن پرونده به مدت یک فصل از حضور در رقابت های اروپایی محروم شد اما پس از درخواست استیناف این باشگاه، دادگاه حکمیت ورزش (کاس) حکم یوفا را لغو و تایید کرد که میلانی‌ها درآمدها و هزینه‌های خود را پس از تغییر مالک بهبود بخشیده‌اند.

آنها در ادامه موفق به حضور در رقابت‌های فصل گذشته لیگ اروپا شدند که البته در مرحله گروهی از گردونه تورنمنت کنار رفتند و در همین بین کاس از یوفا خواست تا به جای محرومیت مذکور مجازاتی جایگزین برای میلان بیابد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *