آیان: ایران یکی از بهترین های وزنه برداری جهان است


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تاماش آیان رئیس فدراسیون وزنه برداری روز دوشنبه اظهار کرد: همیشه گفته ام ایران یکی از مهمترین کشورها در وزنه برداری جهان است. ایران یکی از قدرتمندترین و مهمترین کشورهاست و امروز خیلی خوشحالم که به وزنه برداری در ایران توجه زیادی می شود.
وی افزود: به طور معمول مسابقات خیلی خوبی را شاهد بودیم و می توانم بگویم یک رقابت بسیار بزرگ را مشاهده کردم؛ زیرا کسب طلا در بیشتر اوزان آسان نبود.
رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری درباره خداحافظی سلیمی از دنیای قهرمانی تاکید کرد: همیشه به همه دوستان و اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهانی گفته ام که در ایران استعدادهای زیادی وجود دارد. ویژگی های زیادی برای وزنه برداران ایران وجود دارد و امیدوارم همچنان شاهد حضور ورزشکاران ایرانی جدید در سطح اول جهانی باشیم.
او درباره پیش بینی زمان شکسته شدن رکورد لاشا تاخالادزه گرجستانی در فوق سنگین وزن نیز گفت: من دراین مورد نمی توانم چیزی بگویم.
آیان درباره پیشنهاد کنفدراسیون آسیا برای افزایش سهمیه المپیک نیز گفت: قواعد و سازو کار مشخصی در این زمینه وجود دارد و این مساله باید بررسی شود.
وی در پایان درباره اینکه بسیاری از مردم ایران همچنان معتقدند داوری المپیک در مورد سلیمی جوانمردانه نبود، نیز گفت: من نمی توانم در مورد چیزی که قبلا اتفاق افتاده باز هم اظهارنظر کنم؛ ولی می توانم اطمینان دهم که بهترین افرادی که می توانستند در المپیک مسئولیت اجرایی مسابقات را بر عهده بگیرند، آنجا بودند.
ورزشی **9118**0250**3783**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *