آمادگی جسمانی ملی پوشان کشتی فرنگی در سطح جهانی نبود


«رحیم علی آبادی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ملی پوشان کشتی فرنگی ایران در پیکارهای جهانی مجارستان ضعیف عمل کردند و این اتفاق ممکن است برای همه تیم های دنیا رخ دهد. از سوی دیگر در ایران همه فقط به دنبال نتیجه هستند.
دارنده مدال نقره بازی های المپیک 1972 مونیخ آلمان تصریح کرد: کشتی فرنگی همه نیرو و توان خود را برای کسب مدال و موفقیت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا گذاشت تا مدال های بیشتری کسب کند. فاصله بازی های آسیایی و جهانی نیز سبب شد تا برنامه آماده سازی تیم ملی برای جهانی با وقفه مواجه شود.
وی ادامه داد: البته از برخی کشتی گیران همچون حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم انتظار بیشتری داشتیم. عبدولی در دیدار رده بندی تا ثانیه های پایانی مبارزه خوبی انجام داد، اما در اواخر مبارزه با فن تندر حریف، کشتی را واگذار کرد. مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم در بازی های آسیایی با حریف ژاپنی سابقه مبارزه داشت.
علی آبادی خاطرنشان کرد: کادر فنی نیز تمام تلاش خودش را برای آماده سازی انجام داده بود و هر چند بی عیب هم نبودند اما ملی پوشان کشتی از نظر قدرت بدنی آنطور که باید و شاید از نظر بدنی برای مسابقات جهانی آماده نبودند.
وی با اشاره به جوانگرایی در تیم ملی کشتی فرنگی، تصریح کرد: سایر تیم های مدعی جهان همچون روسیه نیز جوانگرایی کرده بودند. همین تیم روسیه در جهانی سال گذشته در پاریس مدال طلا نگرفته بود اما با کشتی گیران جوان خود در بوداپست 6 مدال طلا گرفت. ملی پوشان کشتی از نظر فنی اشکالاتی داشتند که 80 درصد آن به عملکرد آنها در تشک کشتی بر می گردد. اینکه کشتی گیران 4 تا 5 امتیاز از حریفان خود پیش هستند و در پایان روی به دفاع می آورند از موضوعاتی است که آسیب بزرگی به تیم ملی زد.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی یادآور شد: واگذاری نتیجه کشتی در ثانیه های پایانی مبارزه از نقاط ضعف ملی پوشان کشتی آزاد و فرنگی است و در این خصوص کادر فنی بعد از آمدن به تهران در جلسه ای باید توضیح دهند و از سوی دیگر تغییراتی را باید در کادر فنی داشته باشیم.
وی در پاسخ به این سووال که آیا علی اشکانی سرمربی تیم ملی نیز تغییر می کند یا خیر؟ گفت: علی اشکانی سرمربی تیم ملی کار خودش را انجام داده اما در کادر فنی او باید تغییراتی داشته باشیم.
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان طی روزهای سوم تا ششم آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و تیم ایران توسط «مهدی علیاری» در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
در پایان این رقابت ها تیم روسیه با 178 امتیاز، مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسید و تیم های مجارستان و ترکیه به ترتیب با 75 و 60 امتیاز دوم و سوم شدند. تیم ایران نیز با 39 امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *