آماده حضور در پیکارهای جهانی کشتی بزرگسالان بودم


«امین کاویانی نژاد» فرنگی کار اندیمشکی تیم ملی دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2015 بوسنی، طلای جوانان جهان در سال 2017، مدال برنز رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان در 2017 لهستان و طلای جوانان جهان در سال 2018 اسلواکی است.
به گواه بسیاری از کارشناسان کشتی و حتی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی، وی توانایی حضور در پیکارهای قهرمانی بزرگسالان جهان در مجارستان را داشت اما دوباره در رقابت های جوانان جهان حضور یافت.
کاویانی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان (26 تا 28 شهریوردر شهر ترناوا اسلواکی) مسابقات خیلی خوب و در سطح بالایی برگزار شد. در سال 2017 در وزن 66 کیلوگرم کشتی گرفته بودم و در این دوره به وزن 72 کیلوگرم رفتم که توانستم مدال طلا بگیرم.
وی اظهار داشت: یکی از مزیت هایی که دو دوره مسابقات جوانان جهان برایم داشت، این بود که چه زمانی که در وزن 66 و یا امسال در وزن 72کیلوگرم بودم، دقیقا سر وزن بودم و وزنی کم نمی کردم که این موضوع تاثیر زیادی در موفقیت های من داشت.
کاویانی نژاد در خصوص حضور نیافتن در پیکارهای زیر 23 قهرمانی جهان در رومانی نیز گفت: بعد از مسابقات جوانان جهان از ناحیه کتف آسیب دیدم و نتوانستم در امیدهای جهان حاضر شوم و ترجیح دادم که به مداوای مصدومیتم بپردازم.
این فرنگی کار اندیمشکی تیم ملی در خصوص انتقاد بسیاری از کارشناسان برای عدم حضور وی در ترکیب تیم ملی بزرگسالان در پیکارهای جهانی مجارستان گفت: نمی توانم دخالتی در این موضوع داشته باشم. در این خصوص کادر فنی و شورای فنی تیم ملی باید نظر می دادند و در صورتی که انتخاب می شدم با تمام وجود مقابل حریفان کشتی می گرفتم.
وی ادامه داد: هر کشتی گیری آرزوی پوشیدن دوبنده تیم ملی را دارد و اگر برای نخستین مرتبه در رده بزرگسالان حضور پیدا می کردم، تجربه خوبی برایم می شد.
کاویانی نژاد تصریح کرد: از سال آینده باید در رده سنی بزرگسالان به روی تشک بروم و قصد دارم فعلا در همین وزن 72 کیلوگرم کشتی بگیرم چرا که وزن زیادی ندارم.
وی در خصوص اینکه برای المپیک قصد ندارد به وزن 77 و یا 67 برود، گفت: وزن بدنم آنقدر زیاد نیست که در این شرایط آنرا افزایش دهم و به 77 بروم و از سوی دیگر کاهش وزن به 67 کیلوگرم نیز دیگر منطقی نیست.
این فرنگی کار خوش آتیه ادامه داد: مانند هر ورزشکاری، به المپیک فکر می کنم و کمتر از دو سال تا بازی های المپیک 2020 توکیو باقیمانده و تا آن زمان اتفاقات زیادی رخ می دهم. قصد دارم با تمرینات مداوم بتوانم یکی از نمایندگان ایران در این رویداد باشم.
وی در خصوص حضور محمد بنا نیز تصریح کرد: بنا از مربیانی است که در سال های گذشته خودش را ثابت کرده و امیدوارم بتواند تیم ملی را به روزهای اوج خود برگرداند.
کاویانی نژاد ادامه داد: در سال 2016 و قبل از المپیک ریو او مرا به اردوی تیم ملی دعوت کرد و به عنوان حریف تمرینی حمید سوریان در اردو حضور داشتم.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *