آغاز سال تحصیلی با نشان قهرمانی کشتی جهان


به گزارش خبرنگار ایرنا، فروتن کشتی گیر بابلی که توانست با برد قاطع 11 بر صفر برابر حریفی از کشور قزاقستان نشان طلای این دوره از مسابقات جهانی را بر گردن بیاویزد، با روحیه ای قوی تر از دوران تحصیل در مدرسه با وجود مشکلات عدیده دوری از درس به خاطر تمرین های ورزشی، پا به دانشگاه گذاشت.
این کشتی گیر بابلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای این دوره از مسابقات بسیار تلاش کردم و حتی باعث شد از تحصیل دور بمانم و با وجود شرکت در کنکور نتوانم در دانشگاه های دولتی ثبت نام کنم.
وی که با عنوان شاگرد اولی توانسته دیپلم ریاضی اخذ کند، افزود: به خاطر هدفم در کشتی و دور ماندن از فضای درس خواندن تصمیم به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد گرفتم چون از ماه رمضان تاکنون برای انجام تمرینات آمادگی در اردوی تیم ملی بوده ام.
فروتن گفت: من و خانواده ام تمام سختی ها را برای رسیدن به هدف و سربلندی کشور در ورزش تحمل کرده ایم اما با توجه به اینکه تنها پسر خانواده هستم و زندگی ما از راه کارگری پدرم سپری می شود، انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیریم.
وی افزود: چندین سال است که مسئولان شهرستانی و استانی قول حمایت از خانواده مرا داده اند، اما در عمل هیچ اقدامی تاکنون انجام نشده است.
قهرمان کشتی جوانان جهان اظهار داشت: در زمینه کشتی تا کنون هیچ کمکی از هیچ ارگان یا دستگاه متولی ورزشی دریافت نکرده ام و فقط با همراهی خانواده، مربی و هم محلی های خودم توانستم در تمام مسابقات حاضر شوم.
مسابقه های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از دو روز پیش به میزبانی اسلواکی آغاز شده بود، دیروز با رقابت پنج وزن دوم در شهر «ترناوا» این کشور ادامه یافت و در پایان دیدارهای مقدماتی، این جوان آینده دار مازندرانی در وزن 92 کیلوگرم به فینال رسید.
کاروان کشتی گیران ایران در این دور از مسابقات توانست با مدال طلای عباس فروتن پس از روسیه و آمریکا، جایگاه سومی کشتی جهان را کسب کند.
فروتن همچنین نشان طلای کشتی آزاد آسیا در کشور هند، طلای مسابقات کشتی آسیایی تایلند و نقره کشتی قهرمانی نوجوانان جهان یونان را در کارنامه ورزشی خود دارد.
7335/1654

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *