آغاز سال تحصیلی با مدال قهرمانی کشتی جهان


به گزارش خبرنگار ایرنا، فروتن کشتی گیر بابلی که توانست با برد قاطع 11 بر صفر برابر حریفی از کشور قزاقستان مدال طلای این دوره از مسابقات جهانی را بر گردن خود بیاویزد، با روحیه ای قوی تر از دوران تحصیل در مدرسه با وجود مشکلات عدیده دوری از درس به خاطر تمرینات، پا به دانشگاه گذاشت.
این کشتی گیر بابلی در گفت گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای این دوره از مسابقات بسیار تلاش کردم و حتی باعث شد از تحصیل دور بمانم و علیرغم شرکت در کنکور نتوانم در دانشگاههای دولتی ثبت نام کنم.
وی که با عنوان شاگرد اولی توانسته دیپلم ریاضی اخذ کند، افزود: به خاطر هدفم در کشتی و دور ماندن از فضای درس خواندن تصمیم به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد گرفتم چون از ماه رمضان تاکنون جهت انجام تمرینات در اردوی تیم ملی بوده ام.
فروتن گفت: من و خانواده ام تمام سختی ها را برای رسیدن به هدف و سربلندی کشور در ورزش تحمل کرده ایم اما با توجه به اینکه من تنها پسر خانواده هستم و زندگی ما از راه کارگری پدرم سپری می شود، انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیریم.
وی افزود: چندین سایل است که مسئولان شهرستانی و استانی قول حمایت از خانواده مرا داده اند، اما عملا هیچ اقدامی تاکنون انجام نشده است .
قهرمان کشتی جوانان جهان اظهار داشت: در زمینه کشتی تا کنون هیچ کمکی از هیچ ارگان یا دستگاه متولی ورزشی دریافت نکرده ام و فقط با همراهی خانواده، مربی و هم محلی های خودم توانستم در تمام مسابقات حاضر شوم.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از 2 روز پیش به میزبانی اسلواکی آغاز شده بود، دیروز با رقابت پنج وزن دوم در شهر ترناوا اسلواکی ادامه یافت و در پایان دیدارهای مقدماتی ، این جوان آینده دار مازندرانی در وزن 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت.
کاروان کشتی گیران ایران در این دور از مسابقات توانست با مدال طلای عباس فروتن پس از روسیه و آمریکا ، جایگاه سومی کشتی جهان را کسب کند.
فروتن همچنین مدال طلای کشتی آزاد آسیا در کشور هند ، طلای مسابقات کشتی آسیایی تایلند و مدال نقره کشتی قهرمانی نوجوانان جهان یونان را در کارنامه ورزشی خود دارد.
7335/1654

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *