آزادکار وزن 57 کیلوگرم ایران از راهیابی به فینال بازماند


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد در بازی های آسیایی امروز (یکشنبه) از ساعت 10:30 به وقت ایران در سالن مرکزی جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز شد.
در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند، «رضا اطری» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «بهاگاواتی» از کشور نپال را 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و در مرحله یک هشتم نهایی «ساندیپ تومار» دارنده مدال طلای آسیا از هند را 15 بر 9 شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
اطری در نیمه نهایی مقابل «بک بایار اردنبات« دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند و بعد از ظهر امروز برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.
«مهران نصیری» آزادکار جوان وزن 65 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود برابر «یرلان بک کاتای» دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین، در حالی که پنج بر صفر از حریف خود پیش بود، در ادامه با ارائه کشتی ضعیف و بحث برانگیز نتیجه را 8 بر 7 به حریف خود واگذار کرد.
«بک کاتای» چینی در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد حریف قرقیزستانی خود را شکست دهد، اما در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل حریف قزاقستانی، موجب حذف نصیری از دور رقابت ها شد.
در وزن 74 کیلوگرم که 21 نفر حضور دارند، «مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان در دور نخست در مبارزه ای راحت «محمد علی» از بنگلادش را با امتیاز عالی 10 بر صفر شکست داد و در دور بعد نیز «دولت میرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان را 12 بر 2 شکست داد.
حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان در حالی که مبارزه با نتیجه 2 بر 2 دنبال می شد در 25 ثانیه به پایان کشتی مبارزه را 4 بر 2 به حریف ازبکی واگذار کرد و ناکامی دیگری برای این آزادکار تهرانی رقم خورد تا از راهیابی به نیمه نهایی این وزن باز ماند.
با توجه به پیروزی عبدالرحمن اف ازبکی مقابل حریف ژاپنی و راه یافتن وی به فینال، حسین خانی در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز باید به مصاف رقبا برود.
در وزن 86 کیلوگرم «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «فاه ریان سیان» از اندونزی را طی 43 ثانیه 10 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز طی دو دقیقه و 5 ثانیه «کومار پاوان» از هند را نیز 11 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
یزدانی قهرمان جهان و المپیک برای راهیابی به فینال تا دقایقی دیگر باید به مصاف «اویتومن اورگودول» دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان برود.
در وزن 97 کیلوگرم «علیرضا کریمی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «تاکشی یاماگوچی» از ژاپن را 11 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
کریمی برای راهیابی به فینال «ماگومد ابراگیم اف» دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان را پیش رو خواهد داشت.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به طور رسمی از دیروز شنبه در جاکارتا گشایش یافت.
کاروان ورزشی ایران نیز با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در این دوره از بازی ها حضور دارد. نمایندگان ایران در 42 ماده ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *