آزادکار مازندرانی: سالها طول کشید تا به دوبنده تیم ملی رسیدم


«باقر یخکشی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته قرار بود به عنوان نفر دوم استان مازندران در رقابت های قهرمانی کشور حاضر شوم، اما از کادر فنی درخواست کردم سهمیه مسابقات عمومی (اوپن) را به من بدهند، خوشبختانه با کسب عنوان نخست، سهمیه حضور در مرحله نخست انتخابی تیم ملی را کسب کردم.
وی با بیان اینکه در شش ماه گذشته زیر نظر «علی اصغر بذری» مربی تیم ملی کشتی آزاد، تمرینات خوبی را در بهشهر و گلوگاه استان مازندران پشت سر گذاشته ام، اظهار داشت: در مرحله نخست مسابقات انتخابی تیم ملی با شکست برابر «ایمان صادقی» دارنده مدال طلای جوانان جهان، نایب قهرمان شدم و در مرحله نهایی نیز بدون شکست به فینال رسیدم و با امتیاز عالی «محمد رمضانپور» را شکست دادم و به عنوان نفر نخست وزن 61 کیلوگرم دست یافتم.
آزادکار مازندرانی تیم ملی در خصوص حضور در تورنمنت های بین المللی نیز گفت: نام من در لیست نفرات اعزامی به رقابت های بین المللی «تفلیس» گرجستان قرار ندارد و به احتمال زیاد و با نظر کادر فنی در جام «یاشاردوغو» ترکیه شرکت خواهم کرد.
یخکشی بیان داشت: سال های گذشته زحمات زیادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی (در رده های نوجوانان و جوانان) کشیدم اما هیچگاه نتوانستم به حقم برسم. البته در مسابقات پهلوانی در رده جوانان طلا گرفتم و در رده بزرگسالان نیز سوم شدم اما به هر دری می زدم تا به دوبنده تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برسم به مانع برخورد می کردم.
وی اظهار داشت: با وجود آنکه کشتی های من با رقیبانم بسیار نزدیک بود، اما همواره پشت خط می ماندم، اما امسال با تمرینات مداوم توانستم مقام نخست مسابقات انتخابی را کسب کرده و برای نخستین بار به تیم ملی راه پیدا کنم که امیدوارم نماینده شایسته ای در این وزن برای کشورم باشم.
یخکشی در پاسخ به این سوال که آیا سابقه مبارزه با حریفان خارجی را داشته است یا نه ؟ گفت: تجربه حضور در مسابقات برون مرزی را ندارم، اما در جام «هاشمی نژاد» که همه ساله در رده سنی جوانان در بهشهر مازندران برگزار می شود، حریفانی از روسیه و گرجستان را شکست داده ام.
وی گفت: امسال نیز در جام جهان پهلوان تختی شهر تبریز حضور داشتم که متاسفانه بر اثر یک اشتباه، مبارزه را به حریف ترکیه ای واگذار کردم، تجربه خوبی بود و اکنون تمام هدفم کسب مدال جهانی است.
آزادکار وزن 61 کیلوگرم ایران خاطر نشان کرد: در صورت کسب مدال جهانی و صلاح دید مربیان قصد دارم از سال آینده و با هدف حضور در المپیک به یک وزن بالاتر کوچ کنم زیرا این وزن جزو اوزان المپیکی نیست.
باقر یخکشی (61 کیلوگرم)، نیما اشقاقی (70 کیلوگرم) و امید حسن تبار (79 کیلوگرم) سه آزادکار آینده دار مازندرانی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی با کسب عناوین برتر به عضویت تیم ملی درآمدند.
مرحله نهایی انتخابی تیم ملی اواخر اردیبهشت ماه امسال در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران روزهای 28 تا 31 مرداد ماه امسال بازی های آسیایی جاکارتای اندونزی را پیش رو خواهند داشت. پس از بازی های آسیایی که در وزن های المپیکی(57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم ) برگزار می شود، ملی پوشان از 28 مهر تا 4 آبان در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در «بوداپست» مجارستان شرکت می کنند.
تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد تا قبل از آغاز بازی های آسیایی در 2 تورنمت بین‌المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و رقابت‌های بین‌المللی جام یاشاردوغوی ترکیه در روزهای 5 تا 7 مرداد شرکت می کند.
از میان تورنمنت هایی که تیم‌های ملی در آن حضور خواهند داشت مسابقات مجارستان، تفلیس گرجستان در کشتی آزاد و «وهبی امره» ترکیه جزو سیستم رتبه «رنکینگ» اتحادیه جهانی است.
همچنین تیم های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان پس از بازی های آسیایی و تا مسابقات جهانی مجارستان در یک تورنمنت بین المللی نیز شرکت خواهند کرد.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *