آزادکار تیم ملی: پیشنهاد آذربایجانی ها را رد کردم


به گزارش ایرنا، ابراهیمی آزادکار وزن 92 کیلوگرم ایران در مرحله نخست انتخابی تیم ملی عنوان نخست را کسب کرد و براساس نظر شورای فنی تیم های ملی از حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی معاف شد. مدعی دیگر این وزن علیرضا کریمی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی توانست با شکست همه رقبا و در غیاب ابراهیمی اول شود.
پس از این موضوع کادر فنی تیم های ملی برای ارزیابی این دو آزادکار که اتفاقا هر دو به دلیل حضور حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم به وزن 92 کیلوگرم آمده بودند، آنها را به تورنمنت های بین المللی گرجستان (12 تا 14 تیر) و یاشاردوغو ترکیه (5 تا 7 مرداد) اعزام کرد.
ابراهیمی در این دو تورنمنت ضمن کسب مدال های طلا و نقره، کریمی را نیز دو مرتبه مغلوب کرد. این آزادکار مازندرانی در آخرین اردوی تیم ملی که از 18 شهریور آغاز شد، دیگر به اردوی تیم دعوت نشده است.
وی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه 10 روزی است در منزل به سر می برد، افزود: طی این مدت کادر فنی و شورای فنی حتی یک تماس هم با من نداشتند و نتوانستم علت خط خوردن خود را از اردوی تیم ملی از فدراسیون جویا شوم.
دارنده مدال طلای جوانان جهان در سال 2012 تایلند ادامه داد: طی یک سال گذشته با همه رقیبان خود کشتی گرفتم و در رده بندی اتحادیه جهانی در وزن 92 کیلوگرم در رده نخست قرار دارم و با توجه به قانون جدید و در صورت حضور در پیکارهای جهانی، دست کم تا نیمه نهایی با قهرمانان جهان و المپیک در این وزن روبرو نخواهم شد و می توانم به مدال دست یابم.
وی ادامه داد: نمی دانم چه کاری انجام دهم تا کادر فنی به من اعتماد داشته باشد و شرایط روحی و روانی مناسبی ندارم و از همه مهمتر هیچ پاسخی برای خانواده، همشهریان و کشتی گیران نوجوان ندارم که به طور مرتب به دلیل این شرایط از من سوال می کنند. بعد از قهرمانی در جوانان جهان در رقابت های دانشجویان جهان و ارتش های جهان مدال طلا گرفتم و در سایر تورنمنت های بین المللی بدون مدال به کشور بازنگشتم.
این آزادکار مازندرانی تیم ملی یادآور شد: در سال گذشته نیز در تمام مسابقات استانی، کشوری و جام جهان پهلوان تختی کشتی گرفتم و در رقابت های قهرمانی سال 2018 آسیا در قرقیزستان در وزن 92 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدم. در رقابت های بین المللی گرجستان در فینال با توجه به شرایط مسابقه که تا یک نصف شب به طول انجامید، دیدار فینال را به حریف روسی واگذار کردم و در جام یاشاردوغو با وجود آنکه در فشار تمرینات بودیم، اما مقام نخست را به دست آوردم. با این شرایط هیچ گاه فکر نمی کردم مرا از اردو کنار بگذارند.
ابراهیمی بیان داشت: سه سال پیش از کشور جمهوری آذربایجان پیشنهاد داشتم و شرایط مالی خوبی را نیز به من پیشنهاد دادند، اما هیچ گاه حتی به فکرم نیز خطور نکرد که به کشور دیگری بروم. اما اکنون شرایط به گونه ای رقم خورده که بعد از چندین سال حضور در سطح اول کشتی کشور، هنوز نتوانسته ام به تیم ملی راه یابم و با سرنوشت من بازی می شود.
وی ادامه داد: در این سال ها موفق به شکست بزرگانی همچون احسان لشگری، احسان امینی، مجتبی گلیج، محمدحسین محمدیان، عزت الله اکبری و حتی علیرضا کریمی شده ام، اما آنها توانستند در رقابت های جهانی مدال بگیرند ولی من هنوز به هدفم نرسیده ام.
این آزادکار ملی پوش ایران خاطر نشان کرد: به غیر از پایبند بودن به مسابقات انتخابی با نظر کادر فنی در تورنمنت های بین المللی حضور یافتم و در اردوها نیز حضور منظم و بدون حاشیه ای داشتم، اما واقعا نمی دانم چه چیزی پشت پرده وجود دارد که از اردوی تیم ملی کنار گذاشته شده ام.
وی در عین حال گفت: با این وجود با قدرت تمرینات را به صورت شخصی و در شهر خودم دنبال می کنم و هنوز امیدوارم که به اردوی تیم ملی دعوت شوم، چرا که از نظر بدنی در شرایط خوبی قرار دارم و می توانم در رقابت های قهرمانی جهان مدال بگیرم.
اردوی تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از 18 شهریور آغاز شد.
مهران رضا زاده (مازندران)، مصطفی حسین خانی (تهران)، عزت الله اکبری (مازندران)، اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی)، حسن مرادقلی (تهران)، علیرضا گودرزی (تهران) و یدالله محبی (کرمانشاه)، رضا اطری، باقر یخکشی (مازندران)، یونس امامی (تهران)، حسن یزدانی (مازندران)، علیرضا کریمی (البرز)، مجتبی گلیج (مازندران) و پرویز هادی (آذربایجان شرقی) آزادکاران دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.
براساس اعلام فدراسیون کشتی قرار است نفرات دیگری به اردوی تیم ملی دعوت شوند که اسامی آنها متعاقبا اعلام می شود.
رقابت های کشتی قهرمانی جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *