آزادکار تیم ملی: حال کشتی هیچ وقت خوب نمی شود


«مصطفی حسین خانی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه همیشه نگاهها و توجهات مختص به فوتبال است. با این حال امیدوارم روزی شاهد حاکمیت شایسته سالاری در ورزش کشور باشیم تا بتوان بر اساس معیارهایی همچون به اهتزاز درآوردن پرچم ایران، رشته ها را ارزیابی و تکریم کنیم.
وی اظهار داشت: کشتی در رقابت های قاره ای، جهانی و المپیک سرآمد همه رشته های ورزشی است اما هنگام برگزاری مسابقات فقط چند روزی مورد توجه قرار می گیرد و بعد از آن دوباره فراموش می شود که این نشان دهنده مظلومیت ورزش کشتی است.
آزادکار تهرانی تیم ملی ادامه داد: در حال حاضر اعضای تیم ملی سخت ترین و پرفشارترین تمرینات را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا پشت سر می گذارند. هر چند با نزدیک شدن به مسابقات از فشار تمرینات کاسته می شود اما کشتی گیران به اوج آمادگی نخواهند رسید. اوج آمادگی ملی پوشان در پیکارهای قهرمانی جهان در مجارستان است که امیدوارم در هر 2 مسابقه با دست پر بازگردیم.
حسین خانی با بیان اینکه همواره تابع تصمیمات کادر فنی هستم، اظهار داشت: به دلیل حضور در رقابت های متعدد بین المللی بر اساس تصمیم کادر فنی، در رقابت های جایزه بزرگ گرجستان در تیم منتخب کشتی آزاد ایران حضور نداشتم.
وی گفت: سطح رقابت های کشتی بازی های آسیایی بسیار بالا است. تیم های قاره کهن با تمام قدرت و برای کسب مدال در جاکارتا حضور خواهند یافت زیرا مدال های کشتی نقش تعیین کننده ای در رنکینگ تیمی دارد.
دارنده مدال طلای آسیا ادامه داد: حریفان عنوان دار و خوبی در رقابت های وزن 74 کیلوگرم بازیهایی آسیا حضور دارند و امیدوارم بتوانم با خوشرنگ ترین مدال از جاکارتا بازگردم.
وی با بیان اینکه مقام نهمی ایران در پیکارهای جهانی سال گذشته دیگر تکرار نخواهد شد، افزود: برخی مسایل دست به دست هم داد تا آن نتیجه رقم بخورد. کادر فنی و ملی پوشان در چند ماه گذشته تمرینات سختی را پشت سر گذاشته اند و امیدوارم به حق واقعی خودمان در جهان کشتی برسیم.
حسین خانی در پاسخ به این سووال که «بعد از چندین سال حضور در تیم ملی کشتی آیا زمان کسب مدال طلا در پیکارهای جهانی نرسیده است؟» گفت: اکنون همه فاکتورهای لازم برای کسب بهترین نتیجه را دارم. امیدوارم بتوانم تمرینات پرفشار را سپری کنم و با آمادگی کامل قدم به بازی های آسیایی و رقابت های جهانی بگذارم.
وی در خصوص حضور «جردن باروز» آزادکار عنوان دار تیم ملی آمریکا در وزن 74 کیلوگرم نیز بیان داشت: خیلی دوست دارم با این کشتی گیر مبارزه کنم چرا که تاکنون همه حریفان ایرانی خودش را شکست داده و امیدوارم به عنوان نخستین ایرانی بتوانم مقابل وی به پیروزی برسم.
دارنده مدال برنز پیکارهای جهانی سال 2016 «بوداپست» مجارستان در خصوص حساسیت بالای مرحله نهایی انتخابی تیم ملی که روزهای 21 و 22 اردیبهشت در تهران برگزار شد، گفت: کشتی گیران ایرانی چندین سال است که با یکدیگر کشتی می گیرند و از زیر و بم فنون همدیگر آگاهی دارند. آنها پس از تحمل مشقات فراوان، نتیجه کار خود را باید در انتخابی ببینند و این امر حساسیت مسابقات را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: این حساسیت ها سبب می شود که کیفیت مسابقات انتخابی تیم ملی کاهش یابد. اینکه یک کشتی گیر نمی تواند همه توانایی خود را در مسابقات انتخابی به نمایش بگذارد به دلیل حساسیت های موجود است.
مسابقات کشتی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، 28 تا 31 مرداد ماه امسال در کشور اندونزی و 2 ماه بعد از آن پیکارهای قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *