آزادکار تیم ملی: به دنبال جبران ناکامی در جام جهانی هستم


به گزارش ایرنا، جام جهانی کشتی آزاد روزهای 25 و 26 اسفند در شهر یاکوتسک روسیه برگزار می شود. در گروه یک روسیه، کوبا، ژاپن و ترکیه و در گروه دوم نیز تیم زیر 23 سال ایران، آمریکا، گرجستان و مغولستان حضور دارند.
بر همین اساس و با نظر کادر فنی، تیم کشتی آزاد امید ایران به جای تیم ملی بزرگسالان در جام جهانی حاضر خواهد شد و در کنار نفرات تیم امید برخی آزادکاران رده سنی بزرگسال همچون میثم نصیری، رضا افضلی، محمد جواد ابراهیمی، علیرضا گودرزی و کمیل قاسمی نیز حضور دارند.
میثم نصیری ملی پوش تیم ملی که تجربه حضور در بازی های المپیک 2016 ریو و پیکارهای جهانی سال 2017 پاریس را دارد، در کنار کمیل قاسمی یکی از باتجربه ترین آزادکاران تیم ملی در جام جهانی است.
نصیری حتی پیش از رقابت های جهانی سال 2018 مجارستان از حضور در ترکیب تیم ملی ناامید و اردوی تیم ملی را ترک کرد، اما او اکنون امیدوار است بتواند با کشتی های خوب، نظر کادر فنی تیم ملی بزرگسالان را جلب کند.
نصیری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل مشکلاتی که داشتم ترجیح دادم در لیگ کشتی حضور پیدا کنم تا کمکی برای زندگی ام باشد و از مسئولان فدراسیون کشتی هم می خواهم که امسال لیگ را برگزار کنند، چرا که تنها منبع درآمد کشتی گیران است.
قهرمان کشتی آزاد آسیا در مورد شرایط اردوی تیم ملی اظهار داشت: پس از جام تختی به اردوی تیم ملی دعوت شدم و تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتم. هم اکنون نیز در خدمت تیم کشتی زیر 23 سال هستم تا در جام جهانی کشتی آزاد روسیه به میدان بروم.
وی ادامه داد: در جام تختی از آمادگی کاملی برخوردار نبودم و نتوانستم آن طور که باید نتیجه بگیرم، اما تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتم و آماده ام که نتایج گذشته را در جام جهانی روسیه جبران کنم.
آزادکار زنجانی تیم ملی افزود: تیم ملی باید ابتدا در رقابت های جهانی قزاقستان و گزینشی و پس از آن در المپیک 2020 توکیو حضور یابد و موفقیت در این مسابقات منوط به حمایت جدی مسئولان ورزش کشور از پرافتخارترین ورزش ایران است.
وی یادآور شد: از مسئولان استان زنجان گله مندم چرا که از من حمایت نکردند. اگر کمی از من حمایت می شد، حتما می توانستم نتایج خوبی را کسب کنم و یکی از دلایل ناکامی هایم مسائلی از جمله نداشتن کار و مسائل مالی بود.
اردوی تیم ملی کشتی آزاد زیر 23 سال (امید) برای حضور در جام جهانی روسیه و رقابت های قهرمانی آسیا در مغولستان از روز 12 اسفند در محل خانه کشتی عبدالله موحد تهران آغاز شد.
اردوی تیم کشتی آزاد امید ایران برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا روزهای 12 تا 19 اسفند و اردوی تیم اعزامی به جام جهانی کشتی نیز تا 22 اسفند ادامه خواهد شد.
نفرات دعوت شده برای حضور در اردوی تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا:
57 کلیوگرم: افشین رحمانی
61 کیلوگرم: محمد نامجو مطلق
65 کیلوگرم: امیر محمد یزدانی
70 کیلوگرم: فرهاد نوری
74 کیلوگرم: نوید زنگنه
79 کیلوگرم: علی سواد کوهی
86 کیلوگرم: احمد بذری
92 کیلوگرم: ارشک محبی
97 کیلوگرم: عباس فروتن و دانیال شریعتی
125 کیلوگرم: محمد مرادی

* نفرات دعوت شده برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد روسیه:
57 کیلوگرم: علیرضا سرلک
61 کیلوگرم: ایمان صادقی
65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی
70 کیلوگرم: میثم نصیری
74 کیلوگرم: رضا افضلی و حامد رشیدی
79 کیلوگرم: مجتبی اصغری
86 کیلوگرم: مرصاد مرغزاری
92 کیلوگرم: محمد جواد ابراهیمی و حسین شهبازی
97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی و علی شعبانی
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی و امین طاهری
ورزشی**1067**9129*1834

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *