آزادکار ایرانی در رقابت های کشتی روسیه طلا گرفت


به گزارش ایرنا، رقابت های جام «دیمیتری کرکین» روسیه، از روز پنجشنبه در شهر یاکوتسک آغاز شد و فردا (شنبه) به پایان می رسد.
در دیدارهای رده بندی و فینال پنج وزن نخست که بعد از ظهر امروز (جمعه) برگزار شد، «احمد بذری» در فینال وزن 86 کیلوگرم با پیروز 4 بر 3 برابر «علی موسالالیف» قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر 23 سال اروپا به مدال ارزشمند طلا دست یافت.
این آزادکار مازندرانی تیم ملی در دور نخست، برابر «ایوان بوریسوف» از روسیه با توجه به مصدومیت و حاضر نشدن این کشتی گیر به پیروزی رسید و در دور بعد «اویتومن اورگودول» نایب قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از مغولستان را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله «ویلو هینو» از فنلاند را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.
در وزن 57 کیلوگرم «پوریا ترکمان» پس از استراحت در دور نخست در مرحله بعد، «ایگور پتروف» از روسیه را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت اما در دور سوم با نتیجه 13 بر 3 مغلوب «آریان تیوترین» از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت که در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل کشتی گیر دیگری از روسیه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 65 کیلوگرم «پیمان بیابانی» در دور نخست «رومان میخایلوف» از روسیه را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز مقابل «ماریک کوت» از استونی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید.
بیابانی در کشتی سوم خود نیز با نتیجه 4 بر 4 مغلوب حریف روس شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف مغولی، بیابانی از دور رقابت ها کنار رفت.
دروزن 97 کیلوگرم، «مسعود خواجه صالحانی» در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر مقابل «آیون بولتونوف» از روسیه به پیروزی رسید.
وی در دور بعد مقابل «نورماگمد گادجیف» قهرمان جوانان جهان و امیدهای اروپا و دارنده مدال برنز اروپا از جمهوری آذربایجان با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. صالحانی در این دیدار مقابل «ایگور اوسیانکوف» از روسیه مغلوب و پنجم شد.
همچنین کمیل قاسمی آزادکار وزن 125 کیلوگرم نیز امروز (جمعه) بعد از برگزاری مبارزه های مرحله مقدماتی به فینال این وزن راه یافت و فردا (شنبه) باید برای کسب مدال طلا به مصاف حریف خود برود.
اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- آریان تیوترین (روسیه) 2- پرویز ابراگیم اف (آذربایجان) 3- دیمچیک رینچینوف (بلاروس) و تامیر گارمایف (روسیه)
65 کیلوگرم: 1- ویکتور راسادین (روسیه) 2- تیمور اوچیر تولگا (مغولستان) 3- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) و الکسی بورویتسکی (روسیه)
74 کیلوگرم: 1- نیکیتا سوچکوف (روسیه) 2- فرانک چامیزو (ایتالیا) 3- اسرائیل کاسیموف (روسیه) و گادجی مراد عمراف (آذربایجان)
86 کیلوگرم: 1- احمد بذری (ایران) 2- آرسن علی موسالالیف (روسیه) 3- سوسلان کتسویف (روسیه) و اویتومن اورگودول (مغولستان)
97 کیلوگرم: 1- نورماگومد گادجی اف (آذربایجان) 2- باتزول اویزیسایخان (مغولستان) 3- ایگور اوسیانیکوف (روسیه) و یوری بلونوفسکی (روسیه) 5- مسعود خواجه صالحانی (ایران)
ورزشی**1067** 1200

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *