آزادکاران دو مدال طلا و نقره در پنج وزن نخست گرفتند


به گزارش ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی محسوب می شود روزهای 5 تا 7 مرداد در استانبول ترکیه برگزار می شود.
بعدازظهر امروز (شنبه) در مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن نخست این رقابت ها «مهران نصیری» در وزن 65 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و «مجتبی گلیج» در وزن 97 کیلوگرم نیز صاحب مدال نقره شد.
نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات پنج وزن نخست به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم «مهران رضازاده» در دور نخست با نتیجه 2 بر 2 «احمد پکر» از ترکیه را مغلوب کرد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «ویکی» از هند با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این هندی در دور بعد، رضا زاده از دور مسابقات کنار رفت و نهم شد.
در وزن 65 کیلوگرم «مهران نصیری» در دور نخست با توجه به حاضر نشدن «گئورگ کولایف» از بلاروس به پیروزی رسید و در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر «آندری سویارد» از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
نصیری در این مرحله مقابل «مسعود نیازی» از هلند با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله «دولت نیاز بیکوف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. نصیری در دیدار فینال «علی رحیم زادا» از جمهوری آذربایجان را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
«حسن مرادقلی» دیگر نماینده کشورمان در وزن 65 کیلوگرم نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «آمیت» از هند را 3 بر یک شکست داد و در دور سوم «نیروهان اسکرابین» از بلاروس را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
مراد قلی در این مرحله مقابل «علی رحیم زادا» از جمهوری آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 14 بر 9 مغلوب «مادیار بورخان» از قزاقستان شد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.
در وزن 74 کیلوگرم «سعید داداش پور» در دو کشتی نخست مقابل «موهامت دمیر» از ترکیه و «جیتندر» از هند به ترتیب با نتیجه 2 بر یک و 7 بر 5 به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.
وی در این مرحله مقابل «فرانک چامیزو» آزادکار کوبایی الاصل تیم ملی ایتالیا که مدال طلای جهان و برنز المپیک را در کارنامه دارد با نتیجه 6 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 4 مغلوب «نورلان بکژانوف» از قزاقستان شد و به مقام پنجم رسید.
از نکات قابل توجه این دیدار حضور «جردن باروز» دارنده پنج مدال طلای جهان و المپیک از آمریکا و «فرانک چامیزو» ایتالیایی در فینال وزن 74 کیلوگرم بود که چامیزو ایتالیایی توانست با نتیجه 10 بر 10 حریف سرسخت آمریکایی را شکست دهد.
در وزن 97 کیلوگرم «مجتبی گلیج» در دور نخست با توجه به حاضر نشدن «ماگومد ابراگیم اف» از قزاقستان به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر «فاتح یاشارلی» از کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
گلیج در این مرحله مقابل «والری آندریتسف» آزادکار کهنه کار اوکراینی و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان با نتیجه 7 بر صفر به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.
وی در دیدار فینال مقابل «اصلان بک آلبروف» دارنده مدال برنز جهان از کشور آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در این وزن آلبروف آذربایجانی در نیمه نهایی موفق شده بود «کایل اسنایدر» دارنده مدال طلای المپیک و دو طلای قهرمانی جهان از آمریکا را که طی چند سال اخیر شکست نخورده بود را مغلوب خود سازد.
«علیرضا گودرزی» دیگر نماینده کشورمان در وزن 97 کیلوگرم در دور نخست مقابل «مورازی مچدلیدزه» از اوکراین با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم در مصاف با «کایل اسنایدر» قهرمان جهان و المپیک از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست 3 بر 3 اسنایدر مقابل «اصلان بک آلبروف» دارنده مدال برنز جهان از کشور جمهوری آذربایجان در مرحله نیمه نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.
رقابت های فینال و رده بندی پنج وزن دوم نیز فردا (یکشنبه) برگزار می شود که ایران چهار نماینده در فینال دارد.
شبک**ورزشی**1067**1392

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *