آرزویم ایستادن بر سکوی المپیک توانمندان است


حمید رضا کنعانی که مدال طلای قهرمانان جهان نوجوانان ارمنستان و جوانان تهران را در سال های 2014 و 2016 در کارنامه اش ثبت کرده است، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در گام نخست به دنبال گرفتن مدال و ایستادن بر سکوی المپیک ناشنوایان هستم.
وی افزود: سال 2017 برای نخستین بار در رده سنی بزرگسالان در المپیک سامسون ترکیه شرکت کردم و در جایگاه هفتم قرار گرفتم.
کاپیتان تیم کشتی آزاد جوانان اضافه کرد: بزرگترین آرزویم نه کسب قهرمانی در المپیک ناشنوایان که ایستادن بر سکوی المپیک توانمندان است تا به عنوان یکی از قویترین مردان معرفی شوم.
کنعانی ادامه داد: قطعا شرکت در المپیک توانمندان کار بسیار سختی است ولی من تمام تلاشم را خواهم کرد تا به تیم ملی توانمندان دعوت شوم.
کاپیتان تیم کشتی جوانان ناشنوا، در خصوص تمرینات انجام شده برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان روسیه گفت: تعداد اردوها کم بود اما حالا تمریناتی بسیار سنگین و پر فشاری داریم و امیدوارم که این تمرینات بتواند ما را به سطح ایده آل برساند.
این کشتی گیر بهشهری در ادامه در خصوص حمایت مالی از کشتی گیران جوان گفت: به لحاظ مالی از ما همچون کشتی گیران توانمند حمایت نمی شود و اگر حمایت مالی از کشتی گیران ناشنوا افزایش یابد قطعا انگیزه این گروه از ورزشکاران افزایش خواهد یافت.

* کشتی گیر ناشنوای ارومیه ای: امیدوارم با مدال به تهران بگردم
علی شکیبازاده، کشتی گیر ناشنوای اهل ارومیه که 19سال دارد و حضور در مسابقات قهرمانی جهان روسیه نخستین تجربه برون مرزی اش است، می گوید: کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جوانان وی را در رقابت های آزاد کشور شناسایی کرد و به اردوهای تیم ملی ناشنوایان دعوت شد.
وی ادامه داد: تمام تلاشم گرفتن مدال در رقابت های قهرمانی جهان در روسیه است اما آرزویم حضور توانمند در المپیک ناشنوایان 2021 است. دوست دارم مدال هایم را به مادرم هدیه کنم که همیشه حامی من بوده است.
وی ادامه داد: اردوهای خیلی خوبی داشتیم با تمرینات بسیار حرفه ای. کاش می شد در شهر خودمان نیز تمریناتی در همین سطح داشتیم، آن وقت به همه قول می دادم که با مدال به تهران بر می گردم.
این کشتی گیر ارومیه ای ادامه داد: من در وزن 92 کیلوگرم کشتی می گیرم. این وزن جدید است. کادر فنی شناختی از کشتی گیران این وزن ندارد ولی من امیدوارم که بتوانم در این رشته نمایش خوبی داشته باشم.
تیم کشتی آزاد جوانان ناشنوا با 10 ورزشکار 26 خرداد راهی روسیه خواهد شد. رقابت های قهرمانی جهان کشتی اواخر خرداد در شهر ولادیمیر در 200 کیلومتری مسکو برگزار می شود.
ورزشی *1828 * 3063

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *