آثار برتر چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت مشخص شدندبه گزارش ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول با اعلام نفرات برتر این جشنواره گفت: نمایش شب آویزان سکوت به کارگردانی عصمت کریمی فر عنوان نخست این جشنواره را از آن خود کرد.
نادر سعادتی فرد افزود: نمایش خنک مثل صبح به کارگردانی محمدرضا خردمند و نمایش عاشقانه‌های دو جامانده از جنایت جنگی به کارگردانی عبدالحسین صنیعی به طور مشترک به عنوان دوم این جشنواره دست یافتند.
وی افزود: نمایش امواج خروشان یک رادیو به کارگردانی ندا درآمد نیز عنوان سوم این جشنواره را به دست آورد.
سعادتی فرد اضافه کرد: عنوان نخست بازیگری مرد نمایش عاشقانه‌های دو جامانده از جنایت جنگی به کارگردانی عبدالحسین صنیعی و عنوان نخست بازیگری زن به نمایش شب آویزان سکوت به کارگردانی مریم سعداله خانی اختصاص یافت.
به گزارش ایرنا ۲۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که از این آثار هشت اثر برگزیده شد.
آثار برگزیده این جشنواره شامل آثاری چون امواج خروشان به کارگردانی ندا درآمد، اثر خنک مثل صبح به کارگردانی محمدرضا خردمند، در پس شب‌های تار به کارگردانی امیر خردمند، شب آویزان، سکوت به کارگردانی عصمت کریمی فر، عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی به کارگردانی حمید کوتیانی، هرگز کسی اینگونه فجیع به کارگردانی حسین مرادی، م. ر. گ به کارگردانی اسماعیل نورآبادی و پیراهن، لنگ و سرتا سر به کارگردانی سوسن بشیر ذرتی می‌باشند که از نهم تا دوازدهم خرداد ماه ۹۸ با همکاری انجمن هنرهای نمایشی در محل مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول اجرا شدند.
این جشنواره برای چهار سال متوالی بمناسبت چهارم خرداد سالروز مقاومت و پایداری دزفول با رویکرد کشف و شکوفایی استعدادهای تازه، رشد و اعتلای هنرهای نمایشنامه نویسی بومی و ایجاد نشاط و افزایش سطح کیفی و کمی مطالعه کتاب و متون نمایشی بین هنرمندان به رقابت اجرا شد.
۷۲۷۸/۳۰۲۲

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *